Kulatiny naší školy

„Tak té naší škole je už vážně 40 let…“ Taková věta se ozvala 15. dubna v jídelně hned čtyřikrát – a to vždy na úvod každého bloku kulturních vystoupení žáků naší školy. Tento den se slavilo výročí založení školy. A oslava to byla opravdu velkolepá.

 

 

Již ve 14 hodin zahájil celé slavnostní odpoledne pan ředitel Ivo Mlejnecký společně s radním pro školství MČ Prahy 8 Martinem Roubíčkem přivítáním všech pozvaných hostů. Mezi přítomnými byli bývalí vedoucí pracovníci školy, bývalé paní učitelky a také zástupci obecního úřadu.

Všichni společně se podívali na pěknou ochutnávku vystoupení našich žáků a po malém občerstvení se vydali do školy, kde již začal program pro širokou veřejnost.

Návštěvníci si mohli např. prohlédnout dobové fotografie z dějin naší školy ve třídě, kde si doslova podaly ruce vzpomínky se současností. Tabule, nábytek, ale i pomůcky a starší učebnice pomáhaly dokreslit historii ve škole v kontrastu k druhé části místnosti, které vévodila interaktivní tabule a další školní vymoženosti moderní doby.

O svých pocitech a vzpomínkách si lidé mohli povyprávět hned ve vedlejší místnosti u kávy, čaje a zákusku. Tato kavárna – čajovna nebyla jediná. V té druhé byla slyšet hudba a zpěv… Zde se při malém občerstvení mohl každý zaposlouchat do doslova živé hudby v podání našich žákyň z 2. stupně. A nechyběl ani taneček…

V atriu školy se pořádal velký velikonoční jarmark, na jehož přípravě se podílely všechny děti naší školy. Každá třída či zájmová skupina zde vystavovala k obdivu i ke koupi své umění, což zvláště rodiče dětí oceňovali nejvíce tak, že si veselé jarní výrobky nakoupili na památku.

Kdo měl chuť na trochu výtvarného tvoření, mohl si vybrat hned ze dvou tvořivých dílniček. Obě používané techniky byly velmi atraktivní, takže zajímavě nabarvená vajíčka nebo zažehlenými voskovkami vyzdobení motýlci se určitě krásně vyjímali při velikonoční výzdobě doma.

Všude po škole si mohli příchozí prohlížet dětské práce a jedna třída se stala doslova výstavní síní. Sem mohli přijít ti, kdo si chtěli opravdu vychutnat atmosféru výstavy. K vidění byly různé výtvarné techniky různých věkových kategorií – a bylo nač se dívat.

Pro ty, kdo vystoupali i se svými dětmi do vyššího patra, byly připraveny různé drobné hry i pohybové soutěže pro „odreagování“ a třeba i popovídání o dojmech z celé akce.

Během celého odpoledne mohli návštěvníci volně přecházet i do jídelny, kde na ně čekala hned dvě milá překvapení. Přišla zde ke slovu doslova potrava duševní s potravou jako takovou. První byla v podobě kultury, protože zde každou hodinu probíhala vystoupení našich žáků. Téměř všechny děti ze školy se na nich podílely a rády se ukázaly nejen před svými rodiči, ale před celým tleskajícím sálem. Druhé lákadlo bylo hned vedle. Zde si připravily naše paní kuchařky pro dnešní den specielně připravené zabijačkové hody.

Oslava to byla vážně povedená a věříme, že si u nás přišli na své opravdu všichni, protože naše nabídka byla velmi pestrá. Na celé akci se podíleli jak všichni vyučující, tak jejich žáci a společně máme radost, jak se odpoledne vydařilo. Hodně celé atmosféře pomohli také rodiče, kteří napekli všechny ty dobrůtky do našich čajoven a kaváren, darovali drobné ceny do soutěží a prostřednictvím Sdružení rodičů se podíleli také finančně na přípravách jarmarku. Určitě si můžeme všichni vzájemně poděkovat. Tak zase za 10 let…

Vybrané fotografie z této akce si můžete již nyní prohlédnout v naší fotogalerii. Všechny získané fotografie i videa z oslavy najdete potom na internetové adrese:

 

http://uloz.to/xjL4jhtg/40-let-zs-buresova-fotky-zip

 

http://uloz.to/xZ9U48iQ/40-let-zs-buresova-prezentace-ppsx

 

http://www.uloz.to/xppDmkdL/40-let-zs-buresova-video-14-00-flv

 

http://uloz.to/xi6CaLDp/40-let-zs-buresova-video-15-00-flv

 

http://ulozto.cz/xkQQFN2b/40-let-zs-buresova-video-16-00-flv

 

http://ulozto.cz/xmFEWiwJ/40-let-zs-buresova-video-17-00-flv

 

http://ulozto.cz/xSWc1kwJ/40-let-zs-buresova-jarmark-flv

 

Všechny soubory vyžadují heslo bureska

 

Videa jsou ve formátu Full HD nebo HD Ready, to znamená, že na méně výkonných počítačích se může video “trhat“.